Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

13 Temmuz 2013 Cumartesi

Zaman akarken Malatya

Tepkiler:  
Malatya Valiliği'nin "Malatya Kitaplığı" projesi kapsamında Öğretmen Hasan Demirbağ tarafından hazırlanan, Malatya'ya ait sosyal, kültürel, ekonomik yaşamı ve varlığı yansıtan, bazıları 100 yıldan daha fazla süre öncesi çekilmiş "arşiv" fotoğraflarından oluşan ve "Malatya'nın Albümü" olarak da adlandırılan "Zaman Siyah Beyaz Akarken Malatya" adlı kitabın basımının tamamlandığı ve dağıtımına başlandığı bildirildi.


800'E YAKIN "ESKİ" MALATYA FOTOĞRAFI..
Malatya


Eski Vali Ulvi Saran'ın, Malatya'daki "en faydalı projesi" olarak tanımlanan, mevcut Vali Vasip Şahin'in de destek verdiği;  birçok kitabın yayınlandığı, birçoğunun da yayın hazırlığının sürdüğü "Malatya Kitaplığı" projesi kapsamında basılan, ilgili kişi ve kurumlara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü aracılığıyla dağıtımı süren kitapla ilgili olarak, şu bilgi verildi:


“Zaman Siyah Beyaz Akarken MALATYA” adlı bu  kitapta, Malatya’nın 1840–1990 yılları arasını kapsayan yüz elli yıllık  değişiminin öyküsü anlatılmaktadır. Eser binlerce kare içerisinden seçilen yaklaşık 800 siyah beyaz fotoğrafı, modern Malatya’nın kuruluşu ve gelişimine yönelik bilgilerle birlikte sunmaktadır. 1900’den önceki Malatya’yı seyyahların gözüyle aktaran eserde; şehrin mimarisini, mahalle yaşamını, siyasi ve idari yapılanmasını, siyasi şahsiyetlerini, cumhuriyet öncesi ve sonrasının Malatya’sını, eğitim ve spor mekânları ile bu alanlarda emek veren kişileri fotoğrafların diliyle öğrenme imkânı bulunmaktadır.


İnceleyenleri geçmişin puslu sayfaları arasında nostaljik bir yolculuğa çıkaracak ve silik hatıraları canlandıracak olan bu eserin, kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması açısından önemli bir ihtiyacı karşılayacağını umuyoruz.Kitabın hazırlanma sürecinde Malatya konulu fotoğrafların yer aldığı mevcut kaynaklar titizlikle taranmış; albümlerde yer alan fotoğraflara yazılmış notlar ve tarihler dikkatle değerlendirilmiştir. Fotoğrafların yorumlanmasında bilirkişilerin de fotoğraflar ve olaylar hakkında yaptıkları yorumlar değerlendirilerek ortak noktalar esas alınmaya çalışılmıştır.


Eserin yayınlanmasından sonra gösterilen teveccüh yayınlanmamış fotoğraflardan ve yeni ortaya çıkacak albümlerden faydalanmak suretiyle ikinci bir çalışmanın yapılması zarureti şimdiden ortaya çıkmıştır."


HASAN DEMİRBAĞ KİMDİR?

Yazar: Hasan Demirbağ
Hasan Demirbağ,İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. 1989 yılında Erciyes Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu.  Malatya Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapmaktadır. Resim ve fotoğraf sanatlarıyla ilgilenen Demirbağ ülkemizin pek çok şehrinde çalışmalarını sergiledi. Eserleri yurtiçi ve yurtdışı özel koleksiyonlarında yer aldı.  Malatya Valiliği tarafından yürütülmekte olan projelerden Malatya Ansiklopedisi Genel Koordinatörlük görevini yürüten Demirbağ’ın Malatyalı Ressamlar - Medeniyetin Beşiği Malatya (Hasan Demirbağ- Fahrettin Fırat) ve Zaman Siyah Beyaz Akarken Malatya adlı eserleri Malatya Kitaplığı bünyesinde yayınlandı. Dört Mevsim Malatya kitabı üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir Hâlen Malatya Kitaplığı Projesinde fotoğraf direktörü olarak görev yapmaktadır. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com