Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

12 Aralık 2012 Çarşamba

Borçlu yakınları "Avukat!" tarafından taciz ve tehdit edilmekte!

Tepkiler:  


Borçlu borçlu olduğuna mı yansın, yoksa çevresine rezil edilmesine mi yansın?
Türk halkı borcu namustan sayar. Borçtan korkar. Hatta borçlu ölmemek için mirasçılarına yapmaları için vasiyet bırakır. Ama devran döndü, devir değişti… şimdilerde ölenin arkasında hakkınızı helal ediyor musunuz diyen imamın çağrısına “hayır etmiyorum” çünkü o bana çok zarar verdi dedirtecek hale bile gelmiş bulunuyoruz.

Acı ama, gerçek bu…
Peki, niye bu hale geldik desek bile sayfalar dolusu yazı, saatlerce konuşacak çok şey buluruz.


Uzun lafın kısası şu; borçlu borcunu ödemek istese de alacaklı bu alacağını almamak için direniyor!!! Şaşırmayın ama gerçek bu… Borçlu musun, bankaya göre kötü niyetlisin. Sanki kendisi çok iyi niyetli… Bankalar borçlunun borcu temerrüt faiziyle iyice şişsin diye avuç ovuşturmakta. İzahı çok basit; daha fazla para kazanma hırsı ve isteği. Zaten borçlunun beli bükülmüş, ödeyemez hale gelmiş bu borcu faiziyle çoğaltsan ne yazar. Azını ödeyemen, çoğunu nasıl ödeyecek ki? Ama bankanın niyeti kötü! Gaye borçluyu köşeye sıkıştırmak, geleceğini ipotek etmek ve etrafına küçük düşürmek… evet gerçek bu ne yazık ki.

Bugün bankalara olan borçlarından dolayı birçok aile yıkılmış, birçok can yitip gitmiş, birçok hayat kararmış bulunmaktadır. Yasal tefeci bankalarımız kanunla koruma zırhına büründürülmüştür. Sözde yasalarla tüketici korunmaya alınmış havası yaratılmıştır. Ama işin aslı bu değildir. Anayasaca “devlet tüketiciyi korur…” teminatı yerle yeksan edilmiştir bu tefeci bankalarca. Kanun kural tanımazlık sanki bu güruh için. Bunlar kanunları delip geçerler ama zayıf olan borçlu bu yasa ağına takılıp perişan edilirler.

Sözüm ona hukukçu olduğunu zanneden bir kesim var ki Allah onların eline hiçbir borçluyu düşürmesin. Her türlü madrabazlık, kanun tanımazlık ve düzenbazlık bunlar için mübah olmuş sanki. Borçlunun hakkında her türlü yasalar haklarını kullanmaları yetmezmiş gibi birde borçlunun özel yaşam alanına girilerek tehdit ve taciz salvoları yapılmaktadır. Sözde kendini avukat olarak tanıtan bazı kendini bilmezler borçlu yakınlarının bir şekilde gayri kanuni yöntemlerle elde ettikleri iletişim bilgilerine ulaşarak tehdit ve tacizlerini pervasızca yapmaktadırlar. Düşünün ki bu bir hukuk devletinde yapılmakta ve yapılmaya korkusuzca ve sorumsuzca devam edilmektedir.

Evet, borçluların hayatı zindan edilmektedir. İnsanca yaşam hakları, yaşam alanları, kişilikleri, onurları ve en önemlisi sevdikleri birer birer yok edilmek istenmektedir. Banka avukatlarının etik olmayan yaklaşımlarına, davranışlarına mahkûm olmaktadırlar. Sözde bu “avukat”ların ölçüsüz, edepsiz baskıları ile aile ve yakın çevrelerine küçük düşürülmektedirler. Buna dur diyecek bir mevki veya makam yok mudur?

Daha nereye kadar?!

Yazan: Mehmet İmrek

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com