Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

14 Mart 2012 Çarşamba

15 Mart Tüketici Haftasını “Kutlama! Öğren, Öğret, Uygula”

Tepkiler:  

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nü değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, “Haklarımızı bilmeli, sonuna kadar kullanmalı ve gelişimini sağlamalıyız” dedi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart tarihleri arasındaki Tüketiciyi Koruma Haftası ülkemizde yıllardır kutlanmaktadır. Ancak bu rutin kutlamaların, tüketiciye bir şey kazandırmadığı, kamu ve özel sektörün neden olduğu tüketici mağduriyetlerinin her geçen gün artmasından bellidir.

Dolaylı yüksek vergilerle beraber her alanda yaşanan fiyat artışları, bankacılık hizmetlerinde devam eden kredi kartı aidatları gibi süren haksız kazançlar, gıda sektöründe yaşanan mevzuat ve denetim eksikliği ile oluşan belirsizlikler, faturalarda var olan anlamlandırılamayan ek ödemeler ve hak arama yollarında yaşanan sıkıntılar sürdükçe Tüketiciler Günü’nün kutlanması formaliteden öteye gitmeyecektir.

Geçen zaman göstermiştir ki, mağduriyetlerin giderilmesi ancak yasal imkânların kullanımı gelişimiyle gerçekleşebilir. Bu sebeple tüm tüketicilerin haklarını en iyi şekilde öğrenmeleri, örgütlenmeleri, bu hakları için mücadeleden kaçınmamaları ve hakların gelişimine katkıda bulunmaları gerekmektedir.

Tüketiciler Birliği olarak biz bu yıl kamu otoritesine ve özel sektöre seslenmeyip Türkiye Tüketicisine sesleniyoruz. Haklar verilmez alınır, doğru ve istikrarlı mücadelelerle elde edilen başarılar daha kalıcı ve etkindir.

Mağduriyetleri engelleyecek gücümüz olmayabilir, fakat bu hak arama mücadelemizi engellememelidir. Çünkü hiçbir güç gerçek bir hakkın önüne geçemez.  Gerektiğinde yasal yollarının kullanılması, sahip olunan hakların atıl, kullanılmaz hale gelmesini engelleyeceği gibi, kazanılan hakların tüm tüketici sorunlarının çözülebileceği bir seviyeye gelmesini de sağlayacaktır.

İşte o zaman, Türkiye Tüketicisi sadece 15 Mart’ı değil, tüm günleri Tüketiciler Günü olarak kutlayıp, yaşayabilecektir.

Hatice Saadet Kalyoncu
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com