Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

26 Ocak 2012 Perşembe

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, “ Fransız markalı Malları Almıyoruz" dedi,

Tepkiler:  
23 Ocak’ta Fransa Senatosunda kabul edilen ermeni yasa tasarısının ardından başlattıkları Fransa boykotunu değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet KALYONCU; “1789 Fransız Devrimi’nin ardından yayınlanan ve Anayasalarında önsöz olarak ek-lenen İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi’ni hiçe sayan bugünün Fransız siyasetçilerinin bu hatadan dönmeleri için zamanları daralıyor” dedi.
http://www.sondakika.com/haber-tuketiciler-birligi-nden-fransiz-urunlerine-3304984/

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet KALYONCU, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:


Ermeni soykırımını inkâr etmeyi suç sayan yasa tasarısı 23 Ocak tarihinde kabul edildi. Fransa’nın İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi’nin “Düşüncelerin ve inançların serbestçe dışavurumu en değerli insan haklarından bir tanesidir” diyen 11. Mad-desini hiçe sayarak ifade özgürlüğünün kısıtlanması kabul edilir değildir.

Tüketiciler Birliği, aynı senaryonun oynandığı 2006 yılından bu yana, hatasını tekrarda ısrarcı davranan Fransa’ya karşı, boykotuna kaldığı yerden devam etme kararını almıştı.

Bilindiği üzere küreselleşen ekonomik düzende ülke mallarına ilişkin boykot Tüketiciler Birliği tarafından “son seçenek” olarak görülmektedir. Ancak gelinen noktanın yarattığı sıkıntıları ve hatanın büyüklüğünü tüketiciler olarak boykotla ifade ediyoruz. Bu sebeple oluşturulmuş boykot listemize yeni markalar ekledik.

Amacımız tekrarlanan hatadan dönülmesini sağlamak, tarihsel araştırmaların siyasetçi müdahalesine açık hale getirilmesine mani olmak ve ifade özgürlüğünün kısıtlanmasını engellemektir.

Nesillere nefret taşıyan bu tarz yaklaşımların artık siyaset malzemesi olmaması gerekir. Bunun yanlışlığı yasanın Anayasa Mahkemesi’ne taşınacağı ifadelerinden de anlaşılmalıdır.

Fransa Parlamentosu bu talihsiz süreci sona erdirmediği takdirde kaybeden Fransa olacaktır ve bu hata düzeltilmedikçe Türkiye tüketicisi her geçen gün daha da artan kararlılığı ile bu yanlışa boykotuyla karşı çıkacaktır.

Fransa bilmelidir ki, Türkiye tüketicileri Fransa ile olan askeri ve siyasi işbirlikle-riyle beraber her türlü ekonomik ilişkilerin sonlandırılması için tepkilerini ortaya koymaktan vazgeçmeyeceklerdir.

Tüketiciler ifade özgürlüğüne engel olan bu yasayla artık;

Fransa’ya gitmeyecek, Fransız mallarını almayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Dev-leti’nin yapacağı her türlü askeri, siyasi, ticari ve ekonomik yaptırımın arkasında olacaktır.

“Boykottan ülkemiz ekonomisi de zarar görecek” söylemleri ile boykot kırı-cılığı yapmak niyetinde olanlar, yasayı çıkaran Fransa kamuoyunu etkilemeye yönelik tepkilerin ortaya konulmasını dikkate almalıdırlar.

Unutulmamalıdır ki, bu talihsiz süreci sona erdirmediği takdirde kaybeden biz değil, Anayasasında “Düşüncelerin ve inançların serbestçe dışavurumu en değerli insan haklarından bir tanesidir” yazan ama bunu sağlayamayan Fransa olacaktır.

Hatice Saadet Kalyoncu
Genel Başkan Yardımcısı
Tüketiciler Birliği
Onurumuza Fransız kalmıyoruz;

Araçlarımız için TOTAL’den yakıt almıyoruz,
L’OREAL, LANCOME, VICHY, DIOR, CHANEL ile güzelleşmeye kalkmıyoruz,
TEFAL, ROWENTA, MOULINEX’i evimizde düşünmüyoruz,
TICKET ve SODEXHO-PASS ile çalışanlarımızı doyurmuyoruz,
ALCETEL ile iletişime geçmiyoruz,
CARREFOUR’a uğramıyoruz,
Mutfağımıza DANONE sokmuyoruz,
AXA, GROUPAMA ile sigortalamıyoruz
PEUGEOT, CITROEN, RENAULT marka araba ve
MICHELIN marka lastik almıyoruz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com