Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

23 Aralık 2011 Cuma

"La Turquie Ne Laissera Pas La France Jouer Avec Son Honneur"

Tepkiler:  "Onurumuza Fransız kalmıyoruz"


“Küçük hesaplar uğruna siyasi emellerine ulaşmak isteyen Fransız devletinin sözde Ermeni soykırımı inkârını suç sayan tasarısının Fransa meclisinde yasalaşmasını değerlendiren, Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet KALYONCU; şu açıklamayı yapmıştır.

 
Siyasi hesapları uğruna bir ülkenin onurunu yok etme gayreti içinde olan Fransa sözde Ermeni soykırım uydurmasını meclisinde yasalaştırarak yeni çıkarlar peşinde koşmaktadır. Fransa Meclisi bu kararı ile adeta tarihi siyasallaştırmakta ve düşünce özgürlüğüne pranga vurmak istemektedir.

Bilindiği üzere küreselleşen ekonomik düzende ülke mallarına ilişkin boykot Tüketiciler Birliği tarafından “son seçenek” olarak görülmektedir. Ancak, aynı senaryonun oynandığı 2006 yılında bu “son seçeneği” uygulamaya başlayarak, her hafta bir Fransız malını boykot kapsamına alan ve sözde Ermeni soykırımının inkârını suç sayan bu karar geri çekilene kadar boykot kapsamındaki Fransız mal ve hizmetlerinin sayısını arttırarak devam ettiren Tüketiciler Birliği, aradan geçen 5 senenin ardından hala aynı hatayı yapmakta ısrarcı davranan Fransa’ya karşı, boykotuna kaldığı yerden devam etme kararını almıştır.

Daha önceden gösterdiğimiz “onuruna Fransız kalma” boykot çağrımızı yineliyoruz.2006 yılında ki boykot çağrımızda isimlerini ilan ettiğimiz 8 firmaya (TOTAL, L’OREAL, TEFAL, TICKET, SODEXHO-PASS, ALCATEL, CARREFOUR ve DANONE) ilave olarak,  bundan böyle her hafta bir Fransız firmasının ismini ilan edip, bu firmaların ürünlerini almayarak tepkimizi göstereceğiz.

Unutulmamalıdır ki, bu talihsiz süreci sona erdirmediği takdirde kaybeden biz değil, düşünce özgürlüğüne olan inancını ve “Avrupalı” olma konusundaki samimiyetini ortaya koyan Fransa olacaktır.

Hatice Saadet Kalyoncu
Tüketiciler Birliği 
http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=3911 

Ermeni Yasa Tasarısı İle Alakalı Seçim Anketi
Açılacak pencerede aşağıdaki yazıyı seçip oylayınız. 
Pas favorable, ce n’est pas au Parlement d’écrire l’Histoire

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com