Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

9 Eylül 2011 Cuma

“terör devleti israil’e tüketici darbesi devam ediyor”

Tepkiler:  

Tüketiciler Birliği’nden İsrail mallarına  boykot çağrısı...

Tüketiciler Birliği’nden İsrail mallarına ‘cephane bizden değil’ boykotu


Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, İsrail mallarına yönelik düzenledikleri boykotla ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Polat, Cahide Pamuk, Mehmet Muta Şahin, Mehmet İmrek ve Mavi Marmara mağduru ve Tüketiciler Birliği üyesi Ferdinaz Koyuncu eşlik etti.

İsrail’in Gazze’de yaşattığı insanlık dramı sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, “İsrail’in vahşi tutumuna karşılık tüketicinin boykot kararlılığı devam edecektir ” dedi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

İsrail, bölgede ve Filistin üzerinde uyguladığı terör politikasını Gazze İnsani Yardım Konvoyu’na düzenlediği hunharca saldırı ile dünyaya ilan etmiş, tüm insanlığın tepkisini çekmiştir. İnsani yardım niyetine sahip kişilere saldırması ve dokuz kişinin ölümü ile sonuçlanan olayı savunamayan İsrail Hükümeti, savunmasını saldırma politikası ile yapmaya çalışmaktadır.

Tüketiciler Birliği, uzun zamandır uyguladığı Cephane Bizden Değil boykot kampanyasının yanında kamu otoritesinin de İsrail ile ticari işbirliği yapmamasını tavsiye etmiştir. Türk Hükümeti’nin askeri alımlarda aldığı tavır beklediğimiz bir gelişme olup, bu tavrın diğer alımlarda ve ticari ilişkilerde de yaşanması ile azgınlık, saldırganlık ve şımarıklık tavrını temel politika haline getiren İsrail Hükümeti’nin elini zayıflatacaktır.

Ülkemiz tüketicisi tarafından benimsenen Cephane Bizden Değil kampanyası siyasi iktidarın gösterdiği net tavır ile artarak ve yaygınlaşarak devam edecektir.

Küresel gelişmeler nedeni ile gündemde yer almayan Filistin’de ve özellikle ablukanın devam ettiği Gazze’de evrensel tüketici hakları arasında yer alan yaşama hakkı, sağlık ve güvenlik hakkı ve temel ihtiyaçların karşılanması hakkı İsrail Hükümeti tarafından engellenmeye devam etmekte; soykırım sürmektedir. 

Bu nedenle ülkemiz tüketicisi olarak Cephane Bizden Değil kampanyamızı devam ettirerek, İsrail vahşetini unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Tüketim alışkanlıklarını Cephane Bizden Değil diyerek şekillendirmek isteyen tüketiciler, boykot kapsamındaki marka ve ürünleri http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&pID=179 linkinden görebilir. 

Nazım Kaya
   Genel BaşkanHiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com