Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

19 Ağustos 2011 Cuma

İETT ne yapmak istiyor? Eski Akbil kullananlar dikkat!

Tepkiler:  
İstanbullu İETT'nin elinden çektiği kadar, hiçbir şeyden çekmiyor.

Şehir içi ulaşımda kullanılan akbil, elektronik bilet ve istanbul kart tüm ulaşım sistemi dahilinde kullanmak için üretilmiş bir manyetik geçiş araçlarıdır.
Eski Akbil kullananlar dikkat!

Ancak, gün geçmiyor ki bununla ilgili bir sorun yaşamayalım!..
Otobüs durakları civarında bulunan akbil dolum gişelerinde akbil ile istanbul kart değişimi yapılmaktadır. Fakat önce istanbul kart 10.-TL'den satıldı. Yani akbili olan vatandaş 4.-TL daha fazladan ödeme yaparak bu elektronik karta sahip olabiliyordu... Diğer bir deyişle akbil 6.- TL, İstanbul Kart 10.-TL. Şimdi ise akbil ve istanbul kart 6.-TL'dir. 
Sonradan ne olduysa, İETT akbil ile istanbul kartı birebir değiştirme yapılabileceği imkanını sağladı. Yalınız burada önceden 4.-TL gibi fazladan ödeme yapan vatandaşların ödedikleri paraların iadesi konusunda her hangi bir açıklamanın yapılmaması ise düşündürücüdür...

Bir garip uygulama ise akbil tom'unda "dallas" yazanların iadelerinin yalınız alınmasıdır..! Ya diğerleri ne olacak? Onlar akbil değil mi?
 
Şimdi gelelim diğer konuya; akbil dolum gişeleri akbil'in para iadelerini yapamıyorlar. Sadece birebir değişim yapabildiklerini  belirtmektedirler. Vatandaş bütün işini gücünü bırakacak İETT' nin kendi bürolarında akbil iade işlemini yapabilecekler..! Resmen eziyet !!!
İETT Tarafından bu gişelere 50 adet istanbul kart verildiğini, son zamanlarda bu miktarın 25 adete düşürüldüğünü de belirtmektedirler. Buna ben birebir şahit oldum!.
Burada İETT'ye sormak istediğim şudur; amaç üzümü yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi?
Eğer amaç üzüm yemekse bu işi kolay şekilde temin edilmesini sağlayınız. Çözüm odaklı yaklaşımlar gösteriniz. Yoksa bu sorun daha da çıkmaz bir hale gelecektir.

Yazan : Mehmet İmrek         19 Ağustos 2011

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com