Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

26 Ağustos 2010 Perşembe

ÇARESİZLİĞİN ÇIĞLIĞI !..

Tepkiler:  
Dünyanın dengesi iyice bozuldu. Mevsimler artık kendine özgü havayı yansıtmıyor artık. Küresel ısınmanın neden olduğu etkenler insanoğlunun yaşamını olumsuz etkiliyor. Sera gazı salınımıyla ilgili dünya ülkelerinin bir araya gelip anlaşmalar imzalamasıda artık bu işi halletmediği görünüyor. Medvedev’in dediği doğruysa durum çok ciddi. İddia şu ; ABD küresel ısınmayı hızlandıracak bombalar atıyor ! Çok vahim bir iddia…
http://www.netgazete.com/Resources/2010/8/23/720377_1.gif
Kuzey kutbundaki buz dağları gün geçtikçe erim erim eriyor. Havaların mevsim normallerinin üzerinde ısınması beraberinde hava bulutlarının yağmura dönüşmesini ve bunun da önüne set konulamaz şekilde sellere dönüşmesi felaketlere yol açmaktadır. Avrupa, Rusya, Çin ve en son Pakistan…
Evet yürekleri dağlayan bu sel felaketi dost ve kardeş ülke Pakistan halkını sarılması güç yaralar açmıştır. Ülkenin neredeyse yüzde yirmisi sel felaketine uğramıştır. Yirmi milyona yakın pakistan’lı kardeşimiz evinden yurdundan ve hatta sevdiklerinden olmuştur.
Ülkenin bir bölümü adeta yüzen bir ülke görünümünde. İnsanlar neredeyse gırtlağına kadar suyun içinde yaşamlarını sürdürmektedir. Açlık ve sefalet almış başını. Çaresizlik, umutsuzluk ve yalnız kalmışlık. Pakistan’lı kardeşlerimizin kaderi olmamalıdır. Dünya adeta seyirci. Bir insanlık dramı yaşanıyor ama heyhat. Yardım eli uzatması gereken güçler el uzatmıyor görmezden geliyorlar.
Biz görmezden gelemeyiz.
Bizi biz yapan değerlerimiz çok şükür ki ölmedi . Yaşıyor…
Türkiye Cumhuriyeti büyük devlet şanına yakışır bir şekilde yardım için derhal harekete geçti.
Nakit olarak ilk elden 10.000.000.- Dolar nakdi yardım gönderildi.
Gıda, giyim ve barınma için ayni yardımlar gemilerle, tırlarla, trenlerle gönderildi. Gönderilmeyede devam ediyor. Etmelide.
Çeşitli kuruluşlar nezdinde yardım için bağışlar toplanıyor. Şu ana kadar 15 milyon TL ile yaklaşık olarak 500.000.-Dolar ve 750.000.-Euro nakdi yardım toplanmıştır. Ama yetmez.
Kurtuluş savaşı esnasında yastıklarının altındaki altınlarını bize gönderen bu dost ve kardeş ülkenin insanları idi.
Kıbrıs savaşı esnasında kendi savaş uçaklarının kuyruğuna Türk bayrağını koyup gönderen yine bu dost ve kardeş ülke idi. Kısaca bu devlet başımız ne zaman sıkışsa hep yanımızda idi. Dosttu, samimiydi, yaptığı iyiliği menfaat gözetmeden yapan bir kardeş ülke idi. Hülasa bizim başımız ağrısa onun yüreği sızlar idi. Bu can dost Pakistan idi.
Türk halkı vefakârdır. Kendisine sahip çıkana sahip çıkardı. Kendisine yüreğini açanlara kendi yüreğini açardı. Kendisine dostum diyenin dostu, kardeşim diyenin kardeşi olurdu. Onun her sıkıntısında yanında olurdu. Onun sıkıntısını kendine dert edinir yardım etmek için gecesini gündüzüne katardı.
Rahat uyuyamazdı. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı bir felakete içinde yaşıyordu.
Tok yatamazdı. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı ramazanda iftar ve sahur yapamıyordu.
Giyinemiyordu. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı evini barkını her şeyini sel felaketine teslim etmişti.
İftar sofrasında yemeğini yiyemiyor lokmalar boğazında düğümleniyordu. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı yemeye aş ve ekmek bulamıyordu.
Orucunu açmaya bir yudum su içemiyordu, boğazında gitmiyordu. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı boğazına kadar sel suyunun içinde yaşıyordu fakat içecek temiz suyu yoktu.
Bütün günün açlığı ile yorgundu bu nedenle hafif başı ağrıyordu elini ilaca uzattı ama ilacını yutamıyordu. Çünkü sevdiği Pakistanlı kardeşi olumsuz yaşam koşulları içerisinde direncini kaybetmiş hastalıkla pençeleşiyor ilaç bulamıyordu.
Can dostlarıyla sıcacık sohbetler edip ramazan ayının kutsiyetini tatmak istiyordu. Ama dost meclisinde sevdiği kardeşi eksikti onun yokluğunu hissediyor onunla birlikte olmak istiyordu. Çünkü sevdiği kardeşi Pakistan halkı sel suyunun ortasında kalmış çırpınıyor bir dost yardım elini bekliyordu.
Allaha hamd olsun insanımız yardım sever bir toplum. Hangi millet ve hangi dinden olursa olsun her yere yardım elini bugüne kadar uzatmıştır. Bande açe’ ye, haiti’ ye. Elbette ki Pakistana…
Ramazan ayında iftar davetlerinin lüks yerlerde ki kişi başı fiyatlarını geçen haftada ki yazımızda yer vermiştik. Yaklaşık olarak 80 ile 100.-TL arası. Çok para. Bu parayla dört kişilik bir ailenin bir haftalık erzakı temin edilebilir rahatlıkla. Hadi durmayın gücünüz oranında Pakistanlı kardeşlerimize yardım edelim. Bu nakdi olabileceği gibi ayni yardımda olabilir. Çeşitli kurum ve kuruluşlara ulaştırabiliriz bu yardımlarımızı tereddüt etmeden.
Damlacıklar birikince havuzunda göl olur.
Hadi bu kardeşlerimize hep beraber el uzatalım. Bugün onlara dost ve kardeş olduğumuzu bir kez daha hatırlatalım. Yalnız olmadıklarını gördükçe hayat tutunmaya dair güçleri artacaktır.

Yazan:Mehmet İMREK

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sayın Blog okuyucusu,
Yorumunuz denetlendikten sonra yayınlanacaktır.

YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com