Drop

Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Akan Pano


widgets

Ekmek İsraf Etmeyin

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

16 Şubat 2010 Salı

Tepkiler:  
Giyecek Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

1.Öncelikle hangi giyeceklere ihtiyacınız olduğunu doğru tespit edebilmek için hali hazırda sahip olduğunuz giyeceklerinizin bir listesini çıkarınız.

2.Daha sonra bu listedeki eşyaları; uygunluk ve giyilebilme açısından gözden geçirerek, küçük düzeltmelerle günün şartlarına uydurabileceklerinizi ayırınız.

3.Bütün bunlardan sonra ne tip giyeceklerinizin eksik olduğunu düşünüp gerçek ihtiyaçlarınızı tespit ederek önem ve öncelik sırasına göre listeleyiniz.

4.İhtiyaç olarak tespit ettiğiniz giyeceklerin renk, model, kumaş cinsi vb. özelliklerini belirleyiniz. Stilini ve modelini belirlemede yaşantı biçiminizi ve en sık giydiğiniz giyecekleri düşünmek size yardımcı olabilir.

5.Daima sade ve çeşitli faaliyetler için kolayca kullanabileceğiniz kıyafetlerin seçilmesi, aşırı derecede modaya bağlı ürünlerin tercih edilmemesi daha doğru bir davranıştır. Moda kurbanı olmayınız, sadece moda diye aldığınız elbise bir sonraki sezonda elinizde kalabilir.

6.Satın alınacak giyeceklerin renk kombinasyonlarına dikkat edilerek her türlü renkle kolayca uyum sağlayabilecek renkleri tercih ediniz.

7.Kıyafetlerin farklı mevsimlerde ve uzun süre giyilebilen, kolayca yıkanabilen, dayanıklı, buruşmayan kumaştan üretilmiş olmasına dikkat ediniz. İç giyimde ise kolayca nem çeken, doğal liflerden üretilen ürünleri tercih ediniz.

8.Giyecekleri satın almadan önce çeşitli mağazaları dolaşmaya, fiyat, kalite, çeşit, model ve renk açısından karşılaştırma yapmaya ve en uygun yerden alışveriş yapmaya çaba gösteriniz.

9.Giyimde mevsim sonu indirim dönemlerini takip ediniz.

10.Ölçü ve beden yönünden kesin bilgilere sahip değilseniz, satın alacağınız giyeceği mutlaka deneyiniz. Evde üstünüze olmazsa, boşuna para vermiş olursunuz.

11.Giyeceklerde kumaşı, dikişleri, renk tonları ile birlikte yan ürünler olan düğme, fermuar, astar vb. kısımlarını dikkatle kontrol ediniz. Yırtık, sökük, tüylenme, renkte ton farkı olmamasına özen gösteriniz.

12.Satın alacağınız kıyafetlerde bilgi verici etiketleri inceleyerek kumaşın lif kompozisyonu ile uygulanacak bakım ve temizlik yöntemlerini satın almadan önce mutlaka öğreniniz. Giyeceklerin fiyatının onların bakım ve temizlenmeleri için harcanacak para ile giderek artacağını unutmayınız. Lif kompozisyonu ile bakım ve temizlenmeleri konusunda bilgi verici etiketler olan ürünleri tercih ediniz.

13.Giyimde birlikte alışverişe çıktığınız kişilerin veya satış elemanlarının kararınızı etkilemelerine izin vermeyiniz. Giymeyi düşünmediğiniz ürünü satın almayınız.

14.Giyim alışverişlerinizde mutlaka satış fişi veya fatura alınız ve saklayınız.
YENİ BLOG YAYINDA
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ- YAYINDA - TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ

Bizi Takip et

Facebook Takip et

Şimdi Saat

UYARI

UYARI: Mesaj gönderirken adınızı, soyadınızı mutlaka yazınız. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi uzun yazmamaya özen gösteriniz. Özel isteklerde (Dilekçe vb. gibi) bulunmayınız, isteğiniz karşılanmaz.TÜKETİCİNİN SESİ blogspot.com